Wystawa czynna od 11.06.2015 do 22.07.2015
„Moje prace opowiadają o poszukiwaniu korzeni i tożsamości przez współczesnego człowieka. To alegoria podróży tropem zaginionych, zapomnianych i wypartych aspektów Dzikiej Duszy. To malarska opowieść o duchowej ścieżce, o sferze Jungowskiego „Cienia” – tajemniczym obszarze psychiki, który zamieszkują zapomniane części naszej osobowości. Tylko spotykając je twarzą w twarz jesteśmy w stanie w pełni stać się sobą…
Pojawia się labirynt – miejsce sacrum – przestrzeń transformująca osobowość… i są postaci z tajemnego Lasu…które strzegą doń wejścia. Postaci te są również przewodnikami i opiekunami, gdy się już na ścieżkę labiryntu/przemiany wkroczyło…
Powstały prace, które mają za zadanie chronić neofitę na jego drodze… owa Dzika Dusza, element naszej osobowości – jest zarówno katalizatorem przemiany ale też pełni rolę opiekuna, przewodnika i chroni nas w czasie transformacji, kiedy jesteśmy podatni na zranienie… i bezbronni, bo cała nasza uwaga jest skierowana do wewnątrz, tam gdzie proces przebiega…
Prezentowane prace spełniają rolę ochronnych totemów.” – mówi autorka.
MONIKA WORSZTYNOWICZ – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom ( rok 2000 ) z malarstwa w pracowni prof. S.R.Kortyki, z grafiki artystycznej w pracowni prof. A. Basaja oraz z projektowania graficznego w pracowni prof. J. J. Aleksiuna. Stypendystka Edinburgh College of Art. Absolwentka studiów podyplomowych – „Terapia przez Sztukę” na Uniwersytecie Wrocławskim. Członek Wrocławskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.
Uprawiane dziedziny sztuki: malarstwo olejne, grafika artystyczna, ilustracja, ceramika artystyczna.
Strona autorki:
http://moniworsztynowicz.pl/
Zdjęcia z wernisażu: Sebastian Madejski